Sign In

Yhteystiedot

 

​ ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

Eurofins Expert Services Oy

PL 47, 02151 Espoo
Kivimiehentie 4 Espoo
Puh. 020 722 111 (VTT:n puhelinvaihde, klo 8.00 - 16.30)
Faksi 020 722 7001

Sähköpostiosoitteet: etunimi.sukunimi@vtt.fi 
Y-tunnus: 2297513-2​

Tunsit meidät aikaisemmin nimellä VTT Expert Services. 
Olemme nyt Eurofins Expert Services ja osa Eurofins Groupia.

​Asiakaspalvelu

Asiakaspalvelumme avulla löydät oikean kontaktin auttamaan liiketoimintasi kasvattamisessa tai haasteidesi ratkaisemisessa. Ota yhteyttä: info@vtt.fi
Puh. 020 722 7070, arkisin klo 9.00 - 11.00 ja 12.00 - 15.00
Faksi 020 722 7001

Henkilösertifioinnin asiakaspalvelu

Henkilösertifiointiin liittyvissä asioissa voit olla yhteydessä suoraan henkilösertifioinnin asiakaspalveluun. 
Ota yhteyttä: henkilosertifiointi@vtt.fi​.​
​Puh. 040 1505862, ​​Ma-Pe klo 10.00 - 11.30 (muina aikoina palvelemme sähköpostitse)





 


 


 
​Espoo, päätoimipaikka karttalinkki​ 
Käyntiosoite: Kivimiehentie 4
PL 47, 02151 Espoo
Puh. 020 722 111 (vaihde, klo 8.00 - 16.30)
Faksi 020 722 7001

Espoo, Kemistintie 3, kartta​linkki​

Espoo,​ Tietotie 4E, karttalinkki​​

Tampere, karttali​nkki
Käyntiosoite: Hermiankatu 6-8 H
PL 345, 33101 TAMPERE
Puh. 020 722 111
Faksi 020 722 3499

Käyntiosoite: Vakolantie 55
03400 Vihti​
Puh. 020 722 111

Oulu, kartt​a​linkki​
Käyntiosoite: Kaitoväylä 1
PL 4, 90571 OULU
Puh. 020 722 111
Faksi 020 722 2320



​Laskutusosoite

Eurofins Expert Services Oy
PL 340
00038 CGI

Verkkolaskuosoitetiedot

OVT-tunnus: 003722975132
Verkkolaskuvälittäjä: CGI​
Välittäjän tunnus: 003703575029

Y-tunnus: 2297513-2

Emme vastaanota sähköpostilla lähetettyjä laskuja.

Kaikissa Eurofins Expert Services Oy:lle osoitetuissa laskuissa on oltava viitetietona tilausnumero. Tilausnumeron puuttuessa viitetietona on mainittava tilaajan nimi tai muu mahdollinen sopimusnumero/tilausviite.

Søren Junker Nielsen
Toimitusjohtaja
Puh. +45 7022 4276
SorenJunkerNielsen@eurofins.dk

Pekka Salmi
Asiakkuusjohtaja
Puh. 020 722 6821
pekka.salmi@vtt.fi
Matti Lanu
Tekninen johtaja
Puh. 020 722 6935
matti.lanu@vtt.fi
Tiina Ala-Outinen
Liiketoimintapäällikkö, sertifiointi ja tuotehyväksyntä
Puh. 020 722 6688
tiina.ala-outinen@vtt.fi
Markku Hentinen
Liiketoimintapäällikkö, rakenteiden turvallisuus
Puh. 020 722 6212
markku.hentinen@vtt.fii
Marja Tuominen
Liiketoimintapäällikkö, vauriot ja tuoteturvallisuus
Puh. 020 722 7519
marja.tuominen@vtt.fi
Kai Renholm
Liiketoimintapäällikkö, paloturvallisuus
Puh. 020 722 5536
kai.renholm@vtt.fi
Mari Juntunen
Laatupäällikkö
Puh. 020 722 4771
mari.juntunen@vtt.fi
Antti Turtola

Liiketoimintapäällikkö,  talotekniikka ja rakennustuotteet sekä koneet ja laitteet
Puh. 020 722 5639
antti.turtola@vtt.fi



​​Pekka Salmi
Asiakkuusjohtaja
Puh. 020 722 6821 
pekka.salmi@vtt.fi

​Mikko Nyman
Rakentamisen tuotteet, testaus
Puh. 020 722 4905
mi​kko.nyman@vtt.fi

Kimmo Kaukanen
Palotestauksen palvelut
Puh. 020 722 4859
kimmo.kaukanen@vtt.fi

Matti Katajisto
Sähkö- ja elektroniikkatuotteet
Puh. 020 722 4938
matti.katajisto@vtt.fi

Tapio Klasila
Kemi​allinen analytiikka, vaurioselvitykset ja tuoteturvallisuus
Puh. 020 722 5317
tapio.klasila@​vtt.fi

Mika Yli-Marttila
Ajo​neuvot, koneet ja laitteet
Puh. 020 722 4373
mika.yli-marttila@vtt.fi​




Ota yhteyttä
Asiakaspalvelu
Sähköpostiinfo@vtt.fi
Puhelin020 722 7070
Faksi020 722 7001
Avoinna 9.00 - 11.00 ja 12.00 - 15.00

 

 

OTA YHTEYTTÄ

PL 47, 02151 Espoo
Puh. vaihde 020 722 111
Avoinna arkisin 8.00 - 16.30
Faksi 020 722 7001
Yhteydenottolomake

ASIAKASPALVELU

info@vtt.fi
Puh. 020 722 7070
Faksi 020 722 7001
Avoinna 9.00 - 11.00 ja
12.00 - 15.00