Sign In

Yhteystiedot

 

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

Asiakaspalvelu

Asiakaspalvelumme avulla löydät oikean kontaktin auttamaan liiketoimintasi kasvattamisessa tai haasteidesi ratkaisemisessa. Ota yhteyttä: info@vtt.fi
Puh. 020 722 7070, arkisin klo 9.00 - 11.00 ja 12.00 - 15.00
Faksi 020 722 7001

Henkilösertifioinnin asiakaspalvelu

Henkilösertifiointiin liittyvissä asiossa voit olla yhteydessä suoraan henkilösertifioinnin asiakaspalveluun.
Ota yhteyttä: henkilosertifiointi@vtt.fi​.​
Puh. 040 1505862, ​​Ma-Pe klo 10.00 - 11.30 (muina aikoina lähetä sähköpostia)

VTT Expert Services Oy
PL 1001, 02044 VTT
Puh. 020 722 111 (vaihde, klo 8.00 - 16.30)
Faksi 020 722 7001
Sähköpostiosoitteet: etunimi.sukunimi@vtt.fi
 
Y-tunnus: 2297513-2​



 


 


 
​Espoo, päätoimipaikka kartta​linkki​
Käyntiosoite: Kemistintie 3
PL 1001, 02044 VTT
Puh. 020 722 111 (vaihde, klo 8.00 - 16.30)
Faksi 020 722 7001

Espoo, Kivimiehentie 4, karttalinkki​

Espoo Biologinkuja 7, karttalinkki​​

Tampere, karttali​nkki
Käyntiosoite: Tekniikankatu 1​
PL 345, 33101 TAMPERE
Puh. 020 722 111
Faksi 020 722 3499

Jyväskylä, karttali​nkki​
Käyntiosoite: Koivurannantie 1
PL 28, 40101 JYVÄSKYLÄ
Puh. 020 722 111
Faksi 020 722 2597

Oulu, kartt​a​linkki​
Käyntiosoite: Kaitoväylä 1
PL 4, 90571 OULU
Puh. 020 722 111
Faksi 020 722 2320

Käyntiosoite: Vakolantie 55
03400 Vihti​
Puh. 020 722 111

​Laskutusosoite

VTT Expert Services Oy
PL 340
00038 CGI

Verkkolaskuosoitetiedot

OVT-tunnus: 003722975132
Verkkolaskuvälittäjä: CGI​
Välittäjän tunnus: 003703575029

Y-tunnus: 2297513-2

Emme vastaanota sähköpostilla lähetettyjä laskuja.

Kaikissa VTT Expert Services Oy:lle osoitetuissa laskuissa on oltava viitetietona tilausnumero. Tilausnumeron puuttuessa viitetietona on mainittava tilaajan nimi tai muu mahdollinen sopimusnumero/tilausviite.

Laura Apilo

Toimitusjohtaja
Puh. 020 722 4951
laura.apilo@vtt.fi

Pekka Salmi
Asiakkuusjohtaja
Puh. 020 722 6821
pekka.salmi@vtt.fi
Matti Lanu
Tekninen johtaja
Puh. 020 722 6935
matti.lanu@vtt.fi
Tiina Ala-Outinen
Liiketoimintapäällikkö, sertifiointi ja tuotehyväksyntä
Puh. 020 722 6688
tiina.ala-outinen@vtt.fi
Markku Hentinen
Liiketoimintapäällikkö, rakenteiden turvallisuus
Puh. 020 722 6212
markku.hentinen@vtt.fii
Marja Tuominen
Liiketoimintapäällikkö, vauriot ja tuoteturvallisuus
Puh. 020 722 7519
marja.tuominen@vtt.fi
Kai Renholm
Liiketoimintapäällikkö, paloturvallisuus
Puh. 020 722 5536
kai.renholm@vtt.fi
Mari Juntunen
Laatupäällikkö
Puh. 020 722 4771
mari.juntunen@vtt.fi
Antti Turtola

Liiketoimintapäällikkö,  talotekniikka ja rakennustuotteet sekä koneet ja laitteet
Puh. 020 722 5639
antti.turtola@vtt.fi



​​Pekka Salmi
Asiakkuusjohtaja
Puh. 020 722 6821 
pekka.salmi@vtt.fi

​Mikko Nyman
Rakentamisen tuotteet, testaus
Puh. 020 722 4905
mi​kko.nyman@vtt.fi

Kimmo Kaukanen
Palotestauksen palvelut
Puh. 020 722 4859
kimmo.kaukanen@vtt.fi

Matti Katajisto
Sähkö- ja elektroniikkatuotteet
Puh. 020 722 4938
matti.katajisto@vtt.fi

Tapio Klasila
Kemi​allinen analytiikka, vaurioselvitykset ja tuoteturvallisuus
Puh. 020 722 5317
tapio.klasila@​vtt.fi

Mika Yli-Marttila
Ajineuvot, koneet ja laitteet
Puh. 020 722 4373
mika.yli-marttila@vtt.fi​



Ota yhteyttä
Asiakaspalvelu
Sähköpostiinfo@vtt.fi
Puhelin020 722 7070
Faksi020 722 7001
Avoinna 9.00 - 11.00 ja 12.00 - 15.00

 

 

OTA YHTEYTTÄ

PL 1001, 02044 VTT
Puh. vaihde 020 722 111
Avoinna arkisin 8.00 - 16.30
Faksi 020 722 7001

ASIAKASPALVELU

info@vtt.fi
Puh. 020 722 7070
Faksi 020 722 7001
Avoinna 9.00 - 11.00 ja
12.00 - 15.00